Precle SEO

Z tego artykułu dowiesz się:
  - czym są precle SEO,
  - czy warto tworzyć własne precle,
  - jakie linki warto w nich umieszczać,
  - jak długie powinny być teksty publikowane w preclach.

 

 

Presell Page czyli Precle SEO to strony tworzone specjalnie pod zaplecze pozycjonowania. Zawierają one artykuły związane tematycznie z linkowanymi stronami. W zależności od jakości danego precla istnieją zarówno precle tematyczne czyli skupiające się wokół danej branży np. nieruchomosci, medycyna, biznes, jak i bardziej uniwersalne, w których można znaleźć artykuły na każdy temat.


Oczywiście precle tematyczne są znacznie lepsze, gdyż Google definiuje daną stronę jako ściśle związaną z danym tematem. Co za tym idzie linki pochodzące z takiej strony ceni wyżej niż odnośniki zamieszczone w serwisach uniwersalnych.

Linki pochodzące z dobrych Precli SEO są wysoko oceniane przez wyszukiwarki internetowe. Pozytywnie wpływają też o stronie do której kierują linki.

Dodatkowym atutem przemawiającym za wykorzystaniem precli SEO w strategii pozycjonowania jest to, że serwisy typu Presell Page rzadko bywają blokowane przez Googla - w przeciwieństwie do farm linków.  

Mówiąc więc bardzo konkretnie Precle SEO to serwisy stworzone dla wsparcia pozycjonowania zawierające dużą ilość artykułów w których publikowane są linki do promowanych stron. Czasem są to blogi, a czasem strony przypominające serwisy informacyjne lub katalogi.

Wraz z kolejnymi algorytmami Googla Precle SEO podobnie jak wiele innych źródeł linków straciły swoją. Co więcej te zawierające dużą liczbę synonimizowanych tekstów mogą pogorszyć pozycję twojej strony. Dlatego przy wyborze Precli kluczowa jest ich jakość oraz unikalność zamieszczanych w nich tekstów.

Dobre precle SEO

czy artykuły sponsorowane, powinny być publikowane w serwisach tematycznych, czyli takich, które są związane z maksymalnie 5 kategoriami tematycznymi jak na przykład:

  • Styl, Moda, Sztuka, Fotografia
  • Podróże, Turystyka, Noclegi, Miejsca
  • Medycyna, Dieta, Zdrowie
  • Biznes, Firmy, Tematyka ogólna
  • SEX, Sex Shop, Erotyka, Bielizna erotyczna

Kluczowe jest tu ograniczenie ilości tematów poruszanych na danej stronie, aby nie było sytuacji, że portal na którym publikujesz swój artykuł zawiera jednocześnie linki związane ze szkołami językowymi, warsztatami samochodowymi, finansami, medycyną i ogórkami kiszonymi.

Precle SEO

Po drugie, publikowane przez Ciebie teksty powinny zawierać minimum 1500 znaków i w miarę możliwości powinny być unikalne. Najlepiej było by, gdyby każdy precel SEO był niezależnym artykułem sponsorowanym i zawierał unikalny tekst. Jeżeli jednak zdecydujesz się na teksty synonimizowane to dopilnuj chociaż tego aby jeden tekst był wykorzystywany maksymalnie przy pięciu publikacjach.

A jeśli chodzi o linki, to różni administratorzy pozwalają na umieszczanie od 1 do 5 linków w swoich preclach. Niech Cię jednak nie ogarnie żądza upychania wszystkich słów kluczowych w jednym tekście. Pamiętaj:
jeden tekst = jedno słowo kluczowe
jeden tekst = maksymalnie 2 linki

Najlepiej aby jeden ze wstawionych w danym artykule linków był anchorem, a drugi adresem strony lub frazą "więcej", "czytaj dalej" bądź "przejdź do strony".

Pobierz: Precle SEO PDF

Zarabiaj na pozycjonowaniu stron www lub wypozycjonuj własny serwis!

      Kurs SEO online    Sklep SEO

Nasze usługi

  • Kursy online

  • Szkolenia stacjonarne

  • Produkcja szkoleń video

  • Marketing internetowy

Kontakt:

KursyOnline.eu

 600 480 871

kontakt@kursyonline.eu

pozycjonowanie@kursyonline.eu